lodra-per-femije

Lodrat per femije mund të jenë te shumëllojshme. Ato mund të jenë magjike, te këndshme, edukuese, frymëzuese ose thjesht te bukura. Pa dyshim, ne të gjithë kemi kujtimet tona të disa lodrave te preferuara nga fëmijëria jonë. Kur unë isha një fëmijë, pelqeja te kisha gjithe lodrat me Spider-Man ose Batman dhe ndoshta disa me Power Rangers dhe Ninja Turtles. Tani, është koha për të krijuar kujtime të reja për dikë tjetër.

Lista e mëposhtme përmban 25 lodra per femije ne shitje, duke përfshirë disa nga lodrat më të mira të vitit 2017. Këto dhurata për femije do t’ju ofrojnë me disa lodra interesante që femijet do ti dashurojne, duke filluar nga mosha 4 deri 16 vjec. Natyrisht ne kemi menduar dhe per vajzat por i kemi ndarë për të bërë zgjedhjen tuaj pak më te lehtë (ju mund të shikoni lodra per vajza këtu). Për te pare kush jane lodrat me te mira per femije, shikoni listën tonë të lodrave të reja të 2017.

Pra, pa e zgjatur më tej, këtu do te gjeni 25 lodra per femije ne shitje:


1. Altoparlanti pulsues

lodra-per-femije-altoparlanti-pulsues

Ky altoparlant pulsuses ne ajer është nje dhuratë e bukur për femijet per këtë vit, duke sjellë pak futuristike në dhomën e tyre apo tavolinën e kompjuterit. Altoparlanti pulsues lidhet me anë të Bluetoothit. Për shkak të dizajnit të tij sferik, altoparlanti 5W mundëson perhapjen e zerit 360 gradë, duke mbushur dhomën e tij me muzikë të kualitetit të lartë.


2. PS4 Pro

lodra-per-femije-PS4PS4 Pro u hodh ne treg per shitje vetëm kohët e fundit, dhe do të shërbejë si një PlayStation 4 me parametra grafike më te mirë. Ajo vjen me rezolucion 4k Streaming duke kthyer filmat dhe lojërat të duken më mirë se kurrë më parë. Plus, Sony ka shtuar kapacitetet HDR për të gjitha pajisjet PS4, që do të thotë lojërat e tyre do të duken akoma edhe më të reale.


3. Kamera Veprimi

lodra-per-femije-Kamera-veprimi-sjcamKamera e veprimit janë super të njohura këte vit, dhe janë veçanërisht të perdorura në mesin e adoleshentëve dhe jo vetem fëmijët i pelqejne për të filmuar veten duke bërë lojra të ndryshme. Kamera eshte e papërshkueshëm nga uji Action DBPower është një alternativë me cmim me të ulët se GoPro, Me Kamera DBPower Veprimit, ju merrni cilësi 1080px me një “ekran HD LCD e pajisur me HDMI si dhe USB në mënyrë që ata mund të kap pamjet e tyre me lehtësi.


4. Syze Virtuale

lodra-per-femije-syze-virtualeInjorimi realitet virtual tashme nuk është thjesht një opsion. Syzet VR me te mira ne treg aktualisht jane Google ?, me keto syze do të jeni në gjendje të luani lojrata më të reja ne dispozicion apo filmat tuaj te preferuar ne 3d.


5. Figurat Funko Pop

lodra-per-femije-harry-potterJu ndoshta i keni parë këto lodra kudo këtë vit, pasi popullariteti i tyre ka shpërthyer. Këto lodra per femije janë në thelb edicione gazmore te disa prej emrave më të mëdhenj në kulturën pop, duke përfshirë Jon Snow nga Game of Thrones, Captain America, Batman, Baymax nga Big Hero 6, Elsa e Frozen, dhe te tjere.


6. MHX X101C HD Camera Drone

lodra-per-femije-dronHelikopteret me telekomande dhe dronet kane patur shume kërkesa këte vit. Quadcopteri drone MJX X101C FPV ka një dizajn të shkëlqyer dhe të holle i jep asaj një formë unike, sy.. Ajo vjen me një kamera 720p HD për qëllime FPV dhe ka Wi-Fi FPV dhe transmetim te drejteperdrejte (ka një aplikacion per smartphone që mund të shkarkohet dhe instalohet


7. Makina BMW me telekomande

lodra-per-femije-bmw-me-telekomandeMakina BMW Vision me telekomande është një tjetër lodër per femije e pajisur me tre grupe të veçanta frekuencash për nje kontroll me te lehtë komandimit (kjo është një kopje e tepër e detajuar e makines origjinale).


8. Pistoleta me topa uji

lodra-per-femije-pistolete-me-topa-ujiNjë nga lodrat më të nxehta të vitit 2017 eshte dhe pistoleta me topa uji. Ajo duket e bukur dhe mbahet me një dorë, duke shtene topa te vegjel me uje.


9. Tableta 16GB Per femije

lodra-per-femije-tabletProblemi më i madh me tabletat per fëmijë është se ato thyen lehtë dhe janë të ngadaltë. Por me kete tablete kjo nuk eshte me problem. Kjo tablete eshte e mbrojtur teresisht nga nje kapak gome dhe eshte i pajisur me versionin me te fundit te sistemit android dhe ju vihet në dispozicion me ngjyre të gjelbër, blu ose rozë.


10. Roboti Diellor 14 ne 1

lodra-per-femije-robot

Nëse fëmijes tuaj i pëlqen lodra me Tinker, roboti Diellor 14 ne 1 është ai qe ju duhet. Kjo lodër e re inovative punon me energji diellore – po, nuk ka bateri! Dhe mund të transformohet në 14 robotë te ndryshem. Edhe nëse fëmija juaj është një fillestar. Djali juaj (apo vajza) do të jetë në gjendje për të ndërtuar robotë me lehtësi. Ne e përfshime edhe këtë në listën tonë per lodra per femije ne shitje. Ju do ta pelqeni.


11. Lodra Per Femije Transformers

lodra-per-femije-ne-shitje-transformersLodrat per femije transformers gjithmonë do të jene te mirepritura në botën e lodrave per femije. Roboti Transformer më i madh i këtij viti është roboti Bumblebee. Ai ndryshon në 17 pozicione, konvertohet plotësisht nga nje veture në robot.


12. Droni Cheerson

lodra-per-femije-ne-shitje-dronDroni Cheerson Nano është një cun i vogel simpatik, apo jo? Konsiderohet si lodrat me te vleresuara qe imitojne dronet e vertete. Komandimi i ketij droni te vogel është tepër i lehtë me një kohë fluturimi deri në 8 minuta. Vjen me një larmi ngjyrash të ndryshme, duke përfshirë ngjyren portokalli, e gjelber, e zezë dhe blu.


13. Leve per Xbox One

lodra-per-femije-ne-shitje-xboxone

Nëse ata kanë një Xbox One, është e mundshme që ata nuk do të jetë në gjendje të blejne leven Xbox One Elite më vete, por me besoni se kjo është një nga dhuratat më të mira për adhuruesit e xbox.


14. Anija Kozmike Star Wars

lodra-per-femije-ne-shitje-star-wars

Çdo fans i Star Wars i duhet anija kozmike Falkoni i mijëvjeçarit në dhomën e tyre. Kjo nuk është një opinion – por nje fakt. Kiti Star Wars Millennium Falcon është i lehtë për tu ndertuar. Kiti vjen gjithashtu i para-pikturuar, kështu që ju nuk keni nevoje për të bërë atë vetë, ose. Eshte nje nga lodrat per femije me te kerkuar aktualisht.


15. Hark Shigjeta

lodra-per-femije-ne-shitje-hark-me-shigjetaËshtë e vështirë për ta shpjeguar “në letër”, por tërheqja e këtij harku krijon një përvojë te pabesueshme – ata do të ndjehen si Robin Hudi. Harku është projektuar per siguri të plote, gjithashtu nuk duhet te shqetesoheni dhe për shigjetat pasi pjese e perparme eshte me tape.


16. Aeroplani me telekomande Loder per femije

lodra-per-femije-ne-shitje-aeroplan-me-telekomandeAeroplani është një lodër e bukur për cdo femije mes moshës 8+ vjeç. Fikni të gjitha dritat, dhe shikoni këtë aeroplan i cili shkëlen nga dritat dhe bënë zhurmë


17. Jeleku Elite

lodra-per-femije-ne-shitje-jeleku-elite

Ashtu sikurse dhe jeleku origjinal qe mbajne forcat e nderhyrjes se shpejte Jeleku Elite vjen me 2 karikatore dhe 12 fisheke Elite. Jeleku taktik eshte i pajisur me xhepa elastike për te mbajtur karikatoret dhe fisheket. Ky Jelek është i përkryer për produktet e prodhuara nga N-Strike të Nerf.


18. Lodra per femije me Lego Ferma Minecraft

lodra-per-femije-ne-shitje-minecraft

Pothuajse çdo fëmijë dhe i rritur ka luajtur me kompjuter lojen Minecraft. Tani, femijet mund të zgjerojne fantazite e tyre dixhitale me ndërtimin e Fermes Minecraft me Lego. Loja vjen me më shumë se 260 pjesë ndërtuese. Seti vjen me mini figura Minecraft si Stivi dhe aksesore të tjere.


19. Pistolete dhe tabele me shenjester

lodra-per-femije-ne-shitje-tabele-qitje

Në vend qe te lejoni fëmijët tuaj të shpenzojnë orë të panumërta para kompjuterit duke luajtur Counterstrike apo lojra me snajper, pse nuk i dhuroni setin Pistolete dhe tabelen qitese me shenjester? Seti vjen me pistoleten famshme Firestrike, 10 shigjetat me thithje, me 2 ngjyra, dhe një tabele qitje e cila mund të vendoset në një sipërfaqe të sheshtë ose të varet në mur apo mbrapa derës.


20. Roboti Shkarravites

lodra-per-femije-ne-shitje-roboti-shkarravites

Imagjinoni një robot me 3 duar që rrotullohet dhe krijon vorbulla me ngjyra të ndryshme. Çfarë ju duhet është Roboti Shkarravites. Ndërsa ju mund të mendoni se kjo është një mënyrë pertace për të mësuar fëmijët rreth vizatimit, roboti do të vazhdojë të kërkojë të dhëna nga zotëria e tij njerëzor. Roboti vjen me 3 krahe plotësisht mekanike që mund të pajisen me stilolapsa dhe lapsa me ngjyre.


21. Seti lodrave magjike per femije

lodra-per-femije-ne-shitje-seti-magjik

Fëmijët jane gjithmonë te habitur nga ndonjë gjë magjike. Ju mund të inkurajoni femijen tuaj për të provuar fatin e tij në kryerjen e disa trukeve të thjeshta magjike me setin e lodrave magjike. Seti vjen me 10 lodra të thjeshta magjike.


22. Lodra per femije me Labirint

lodra-per-femije-ne-shitje-labirint

Nëse doni një ide dhurate që mund te luhet jo vetëm nga femijet e vegjel, por edhe nga e gjithë familja, atëherë merrni lodra per femije me labrint. Imagjinoni një top të kristaltë me një labirint shumë të komplikuar Brenda. E perbere nga kthesa te papritura, pengesa dhe sfida te tjera. Si çdo loder tjetër me labrinte, Qëllimi vetëm i lojës eshte për të cuar topin e vogël prej argjendi tek objektivi.


23. Lodra per femije Tullumbace me uje

lodra-per-femije-ne-shitje-tullumbace-me-uje

Aktivitetet me uje janë një mënyrë zbavitëse për fëmijët për të mësuar, duke shtuar një dimension të ri të përvojave të të nxënit. Me tullumbacet qe mbushen me uje, femijet e vegjel do te kene mundesi te kalojne kohe zbavitese me njeri-tjetrin . Tullumbacet jane perbere nga materiali latexi . Seti vjen me nje rubinet per mbushjen e tullumbaceve me uje i cili mund te mbyllet kur tullumbaci mbushet.


24. Mini Droni qe mund te mbahet ne xhep

lodra-per-femije-ne-shitje-mini-dron

Me një motor shumë të vogël por të fuqishem, femijet e vegjel me siguri do të duan ta telekomandojne Mini Dronin. Me rreth 7 centimetra të gjate dhe më pak se 5cm gjerësi, ky mini dron mund te rrije ne pëllëmbën e çdo femije dhe te komandohet shume lehte.


25. Anija Kozmike Falkon Star Wars Lego

lodra-per-femije-ne-shitje-star-wars

Nëse fëmija juaj pelqen ose eshte fans i Star Wars, atëherë ndoshta ju mund t’i jepni si dhurate setin e anijes kozmike Falkon me lego. Shikoni se si do te përpiqen të ndertojne anijen kozmike nga 1,329-pjese legosh se bashku me 7 personazhe figurina nga filmi..

 

 

25 Lodra Per Femije Ne Shitje Per 2017