Këtu janë disa ide dhuratash për shoqen, shumë dhurata për shoqen e ngushte, origjinale, të personalizuara dhe klasike. Ja se çfarë mund ti jepni shoqes tuaj me te mire, për ti thene se sa shume e doni.

Ide dhuratash te personalizuara për shoqen

dhurata per shoqen e ngushte

Një ide interesante dhurate për shoqen tuaj më të mirë është e stampimi në kanavacë i nje nga fotove tuaja me të rëndësishme. Mund të jetë nje foto e te dyve prej jush, ne një vend te dashur për ju, një peizazh, një objekt i cili përfaqëson lidhjen tuaj.

Alternativa tjeter, stamponi fotot tuaja më të bukura bardhë e zi ne nje format pak me te madh se fotot normale dhe vendosini nje kornizë të thjeshtë (të zezë ose të bardhë).

Stamponi foton tuaj në kapakun e smartphone e saj, keshtu do t’ju kete gjithmonë me vete.

Bejini dhurate një jastëk me foton tuaj stampuar siper, do të jesh me të në momentet më të shplodhese.

Samponi një nga fotot tuaja të rëndësishme në puzzles (qe do ti vendosni së bashku), do të jetë një dhuratë e bukur dhe në të njëjtën kohë një kujtim i bukur.

Realizoni një kalendar me fotot tuaja, ose stampojeni. Nenvizoni datat e rëndësishme (ditëlindjen tuaj, koncerte apo evenimente te rendesishme), dhe për çdo muaj shkruani një fraze qe ju ka bere pershtypje, ose të shkruani atë që keni bërë (te çmendur) një vit më parë në të njëjtin muaj.

Shikoni ide te tjera dhuratash të personalizuara me foto.

Dhurata per shoqen, origjinale

ide dhuratash orgjinale per shoqen

Merrni nje album fotosh dhe mbushe me fotot tuaja, qe kur jeni njohur e deri më tani. Shkruaj dedikime, komente dhe kujtimet e momenteve të kaluara së bashku. Kjo do të jetë një nga dhuratat më të mira qe një person mund të marrë nga shoqja e saj.

Nëse ka gjithmone ftohtë, mund ti dhuroni nje arush pellushi i cili mund të ngrohet në mikrovalë! Pse jo, nëse je tipi i personit qe te pelqen te besh dhurata te medha, mund te porosisesh një arush pelushi gjigant.

Dëshironi te beni dhurate disa nga fotot e juaja se bashku? Këtu është një foto kornizë, shumë e bukur dhe shumë origjinale..

Doni të beni një dhurate, diçka me të vërtetë origjinale, duke shpenzuar shumë pak? Në Aliexpress do te gjeni dhurata që ju kurrë nuk do të kishit imagjinuar qe do te benit, disa oferta vërtetë të mëdha me ulje që mund të arrijnë deri në 90% të çmimit origjinal !!!

Nuk do të jetë një dhuratë materiale, por ju mund të organizoni një feste surprize ne nje vend te dashur per ju, me të gjithë miqtë e përbashkët. Në fund te fundit është shoqeria që ka rëndësi, apo jo?

Shikoni të gjitha idetë e tjera të dhuratave origjinale.

Dhurata per nje shoqe qe pelqen veshjet dhe bizhuterite

ide dhuratash per shoqen qe pelqen veshjen

Dhurojini bluzen klasike një kemishe apo veshje intime.

Si aksesore mund te shikoni për këpucë, çanta, syze dielli, ore dhe stoli, ose një byzylyk miqësie.

Ose, zgjidhni midis kapeles, shallit dhe dorezave.

Do ishte shumë bukur nje dhurate varese me dy zemra brenda njëra-tjetres, të cilat simbolizojnë miqesine tuaj te vjeter.

Ose mund tu beni një abonim ne një nga revistat e modës …

A keni provuar ndonjëherë çorape me gishta? Mund të jetë një ide dhuratë e bukur për shoqen tuaj.

Në qoftë se ka nje qen ose mace, shikoni kete T-shirt të stampuara ne 3D.

Së fundi, shikoni dhe këto pantofla me nje gisht.

Ide të tjera dhuratash për ata që pelqejne veshjen.

Për një shoqe qe pelqen te kujdeset per trupin e saj

ide dhurata per shoqen qe pelqen te kujdeset per trupin

Nëse asaj i pelqen te kujdeset për trupin e saj, atehere fokusohu ne qendrat e kozmetikës.

Do të ishte nje dhurate e përkryer një ditë në një banjë termale, si dhe të kalonit kohë së bashku duke u shkeputur nga ngjarjet e përditshme.

Pse nuk e bëjnë ata të kalojnë një princeshë ditë? Përvoja në një nga sallonet më elegante të Milanos me hairdressers, make-up artist dhe beautician dedikuar ekskluzivisht për të.

Për një shoqe që i pëlqen të udhëtojë

ide dhurata per shoqen qe pelqen udhetime

Dhurojini një set çantash udhëtimi.

Ose shikoni per diçka te punuar me dorë, si një buletini ku ju vendosni fotografitë e udhëtimeve që ju keni bërë së bashku. Ose më mirë akoma, jepni një hartë të globit ku mund të ngjise fotot e vendeve të vizituara.

Dërgo një adeziv mural në formën e hartës së botës, dhurate e përsosur për shtëpinë e një udhëtare seriale.

Një dhuratë qe nuk duhet humbur per ata qe udhetojne: shkopi për selfie 🙂

Shikoni ide të tjera dhuratash për ata që duan të udhëtojnë.

Dhurata per nje shoqe qe pelqen te shohe telenovelat

ide dhurata per shoqen qe shikon telenovela

Nëse pelqen te shohe telenovelat, dhurojini kete dekoder me seriale e saj të preferuar apo nje të ri per të cilen jeni të sigurt se ajo mund të apasionohet. Nga ana tjetër, edhe një abonim për Netflix është i përsosur.

Nëse ajo ndjek dokumentaret e shkences Teoria Big Bang, dhurojini kete këmishë “bazinga!” mund të jetë dhuratë e përkryer.

Keni menduar ndonjëherë të dhuroni një abonim per në kinema apo të shkoni së bashku per te pare filmat e fundit?

Dhe ndërkohe qe ajo sheh filmin e saj te preferuar, pse te mos e shoqeroni me kokoshka të përgatitur ne moment me këtë makinë kokoshkash?

Shiko ide të tjera dhuratë për te apasionuarit e filmave dhe telenovelave.

Dhurata per nje shoqe që i pëlqen kozmetika

I pëlqen të bej kozmetike ? Atehere dhuroji kete set profesional i cili ofron një gamë 200 + ngjyra, manikyr e pedikyr, korrektor, laps profesional. Ose ju mund të dhuroni një cante kit të përbërë nga pasqyra, buzekuq dhe krehër.

Për një shoqe që pëlqen të gatuaj

ide dhurata per shoqen qe pelqen gatimin

Gatimi është pasioni i saj? Bejini dhurate një liber me receta, dhe ndoshta shtoni disa pajisje si perparsen e heroit, doreza dhe stampa per embelsirat.

Përgatit kek, bonbone dhe dhuroja së bashku me kete mbajtese të mrekullueshme për embelsirat. Tani nuk ju ngelet tjeter vecse ti mbaroni te gjitha 🙂

Shikoni ide të tjera dhuratë për te apasionuarit e gatimeve.

Për një shoqe që pelqen muzikën

ide dhuratash per shoqen qe pelqen muziken

Dhuroji biletën e koncertit të këngëtarit të saj të preferuar dhe shoqerojeni, do të kaloni sebashku një mbrëmje të këndshme plot emocione.

Apo një mp3 iPod me kenget e saj te preferuara (i cili mund përdoret gjate kohes për të shkuar në palestër).

Gjithashtu te shkelqyera jane edhe keto kufje, me cilësi të larte audio.

Ose gjithashtu mund të dhuroni altoparalant wireless për të degjuar muzikën e tyre në gjithë shtëpine, pa pasur nevojë për kabllo.

Shiko ide të tjera për të apasionuarit e muzikës.

Për shoqen sportive

Shkon në palestër, apo per vrap? Dhuroji nje veshje sportive, të tilla si leggings, bluze dhe çorape.

Gjithashtu byzylyku monitorues kardiak per smartphone, për të monitoruar aktivitetin fizik eshte nje dhurate ideale për ata që praktikojnë aktivitet fizik në mënyrë të rregullt.

Organizoni një ditë eskursion me drekë në mal.

Shiko ide dhuratash të tjera për sport.

Ide të tjera dhuratash për shoqen

ide dhuratash per shokun shoqen mikun miken

Dhuroji një loder pellushi dhe vendosini një emër dhe do të jetë uni juaj i dyte, kështu që ju do të jeni gjithmonë me shoqen, ne te mirë e ne te keq.

Dhuroji nje Batanije të bukur prej pelushi e cila do ta mbaje tepër të ngrohtë gjatë dimrit.

Një libër i mirë për të lexuar ku ju shkruani një dedikim, në qoftë se i pëlqen teknologjia, atehere provo me një tablete eReader.

Ju pëlqen të kaloni orë te gjata duke folur për këtë dhe atë? Shoqërojeni mbrëmjen me nje verë të mirë. Dhuroji kete set gotash dhe një dekanter.

Eshtë një vajzë e saktë apo totalisht e çorganizuar? Atehere dhuroji axhendën Moleskine.

Akoma nuk ke zgjedhur?

Shiko ide te tjera dhuratash për vajza, për gratë ose dhurata të punuara me dorë.

Mos harroni te shoqëroni dhuratën për shoqen tuaj me një letër ku shprehni të gjithë dashurinë që ju ndjeni për të, pse jo duke shfrytëzuar keto dedikime per miqësinë te marra nga kenget.