Këtu do te gjeni dhurata per meshkuj, shumë propozime dhuratash, origjinale dhe klasike, për çdo rast, duke përfshirë ditëlindjen, Krishtlindjen dhe Vitin e Ri. Gjeni dhuratën e përkryer për çdo rast. Nuk dini se çfarë te dhuroni? Mos u shqetesoni ketu do ta gjeni me siguri.

Surprizoheni dhe shpenzoni pak

dhurata per meshkuj

Deshironi te dhuroni dicka që ai kurrë nuk do ta priste, diçka që do ta habiste pa mase, dhe ndoshta pa shumë shpenzime? Shikoni në Aliexpress, do të gjeni dhurata origjinale që ju kurrë nuk do të kishit imagjinuar, me zbritje çmimi deri në 90%!

Dhurata Per meshkuj qe pëlqejne te vishen bukur

veshje per meshkuj

Dhurojini veshje per meshkuj, ketu do të gjeni qindra veshje qe përshtaten çdo shije dhe çdo buxheti, me skonto te vazhdueshme.

Mund t’i dhuroni një këmishë, një xhaketë, një bluze, një triko te bukur, apo xhinse. Nëse keni një marrëdhënie më intime, si thoni per nje pale bokser.

Meshkujt kane pike te dobet këpucët, elegante apo sportive në varësi të stilit.

Nëse pelqen rrobat, me siguri qe do ti pelqejne dhe aksesoret. Mund ti dhuroni një orë elegante, një rrip ose një portofol.

Nëse ai përdor syze dielli, mund të jetë një tjeter ide dhuratash per meshkuj.

Dhurata Per meshkuj qe pelqejne udhetimet

dhurata per meshkuj udhetime

Një pushim i mirë per te stakuar mendjen nga puna eshte vertete i nevojshem, apo jo? Në varësi të buxhetit tuaj, mund ti dhuroni një fundjavë në një qytet turistik ose mund te kapni ndonje oferte all inclusive ne hotelet me te mira ne Europe. Ide e përsosur si dhuratë për meshkuj.

Ju lutem shikoni faqen tonë dedikuar udhëtimeve.
Një dhuratë shumë e dobishme kur udhetoni mund të jetë Bateria e jashtme për smartphone të cilat siç e dimë, kurrë nuk zgjasin aq sa duhet. Përveç kësaj, ju mund të hidhni një sy edhe ketij karikuesi me panel diellor për smartphone.

Për ata që udhëtojnë me makinë, ekspresi i kafes portativ mund të jetë një super dhuratë, pa harruar dhe navigatorin.

Nëse pëlqen të dëgjoje muzikë ndërsa udhëton, ju mund t’i dhuroni një mp3 player, ose nje pale kufje.

Një dhuratë me të vërtetë interesante mund të jetë dhe harta botës ku ai mund të shënoje vendet qe ka vizituar. Përndryshe mund të zgjidhni hartën magnetike të botës, me gervishtje.

I pelqen leximi, mund ti dhuroni nje E-reader Kindle

Shiko më shumë dhurata per meshkuj qe udhëtojnë.

Per nje burre te dashuruar

dhurata per meshkuj te dashuruar

Dhurojini një album me fotot tuaja më të bukura, ose zgjidhni foton me te bukur dhe stampojeni në kanavacë, ose personalizoje kapakun e smartphonit te tij me nje foto tuajen.
Nëse jeni duke kërkuar për një dhuratë simbolike por teper origjinale, dhurojini një yll, duke vendosur emrin e burrit tuaj. Ju do të pajiseni me çertifikatë origjinaliteti dhe do te merrni si dhurate një varëse te gdhendur me koordinatat e yllit.
Deshironi ti beni si dhurate nje pellush? Shikoni kete ari gjigand pelushi! Përndryshe, mund ti dhuroni nje pellush ne formen e një zemre!

Shiko ide të tjera dhuratash për të dashuruarit.

Dhurata Per meshkuj te apasionuar mbas teknologjise

Ka shumë Ide dhuratash per meshkuj te apasionuar pas teknologjise.

Nëse keni një buxhet të mirë, mund ti dhuroni një laptop, një tabletë ose një smartphone. Gjithashtu te dobishme mund jene dhe pajisje te tilla si monitor LED, usb flash ose një hard disk i jashtëm.

Ide të tjera më pak të kushtueshme mund të jetë byzylyku për monitorimin e gjumit dhe aktivitetit fizik ose ore Smartwatch.

Nëse eshte tipi i personit qe harron çelësat apo sende të tjera, dhuroji kete pajisje. Mjafton te ngjitni adezivin ne objektet më të rëndësishme dhe nëpërmjet një aplikacioni për smartphone ai do të jetë në gjendje të gjeje objektin e humbur në shtëpi.

Gjithashtu mund ti dhuroni një lojë konsol si PS4 per te kaluar disa mbrëmje të këndshme në shoqërinë e miqve.

Shikoni në ide të tjera dhuratash teknologjike.

Për meshkuj qe pelqejne sportin

Për një sportist ka shumë dhurata për të zgjedhur.

Një nga dhuratat më të vlerësuara është sigurisht kamera GoPro, kjo kamera përdoret për të bere foto dhe video në çdo kohë dhe në çdo lloji ambjenti.

Per cdo sport qe ai praktikon, ju lehtesisht do të gjeni aksesore per ti dhuruar. Për shembull, në qoftë se ai luan futboll, ju mund ti dhuroni një uniformë te ekipit te tij te preferuar, një palë këpucë futbolli, një top, … por nese ka deshire te shkoje ne palester ju mund ti dhuroni nje muaj abonim.
Nëse praktikon vrapin, ju mund ti dhuroni fashen me orën e cila tregon te rrahurat e zemrës dhe shumë opsione te tjera, nje pale atlete të mira vrapi ose nje ipod
Nëse praktikon notin, hidhini nje sy ketyre kufjeve kunder ujit.

Për çdo sport qe ai praktikon, nje cante e mire sportive mund të jete e dobishme.

Shiko ide te tjera dhuratash për sporte.

Dhurata per meshkuj që pëlqejne të gatuajne

I pëlqen të gatuaj?

Me siguri mund ti beni dhurate një libër recetash. Por nëse doni ti bëni gjërat sic duhet dhurojini një kurs praktik gatimi.

Nese ai gatuan shpesh ne shtepi mund ti dhuroni kete perparese shefi.
Me siguri qe do te kete nevoje per aksesore kuzhine, te cilat mund ti zgjidhni ketu.

Shihni ide të tjera dhuratash për te apasionuarit e gatimit.

Për meshkuj që pëlqejne leximin

Një libër nga autori ose zhanri i tij i preferuar do të ishte një dhuratë e bukur. Ose mund ti hidhni nje sy librave me te shitur të momentit.

Nëse pelqen teknologjinë, mund ti dhuroni një eReader (lexues librash dixhital). Në këte pajisje, ju mund të ngarkoni mijëra libra, dhe çmimi i tyre është shpesh më i ulët ne krahasim me librat e shtypur në letër.

Nëse deshironi ti beni nje dhurat simbolike, shikoni bookmarker, mbajtese librash ose syzet për të lexuar shtrirë.

Për meshkuj të apasionuar pas muzikës

Për dashamirësit e muzikës nuk ka dhuratë me te bukur se nje bilete koncerti te këngëtares apo grupit tij të preferuar.
Ide tjeter dhuratash mund të jenë kufjet wireless, për të dëgjuar muzikën e tyre kudo pa u shqetësuar.

Shikoni dhe kete ide tjeter altoparlant wireless me kete pajisje ai mund te degjoje muziken e tij te preferuar ne te gjithe shtepine.
Dhe në fund, një mbrëmje e bukur me një aperitiv shoqëruar me muzikë të këndshme xhaz.


Për meshkuj të apasionuar pas fotografisë

Pelqen fotografinë? Një dhuratë shumë e dobishme mund të jetë një kurs fotografie, ose abonim ne revistat e fotove.

Me një buxhet të mirë ju mund të blini një aparat fotografik DSLR. E përkryer do te ishte dhe nje cante profesionale per te mbajtur aparatin dhe objektivat.
Nese deshironi foto te castit mund te blini kete aparat i cili mundeson stampim ne kohe reale te fotove.

Ka bërë shumë foto me te cilat ndjehet krenar? Mund ti stamponi në kanavacë.
Shumë i dobishem mund të jetë dhe ky sfond për studio fotografie.

Një tjetër ide dhuratë mund të jetë dhe ky filxhan ne formen objektivit të kameras.

Shiko më shumë ide dhuratash për entuziastët e fotografise.

Për meshkuj qe pëlqejne të shikojnë TV

I pelqen te shikoje programet e tij te preferuar shtrire ne divan? Shume mire, blijini një TV LED 40 polsh.
Nje dhurate e përkryer do te ishte dhe ky impiant stereo.

Një pajisje shumë e vlefshme dhe e rekomanduar si një ide dhuratash per meshkuj është edhe usb-ja Ez-Cast, e cila ju mundeson të transmetoni video nga smartphone, tableta apo PC direkt në Televizor pa qene e nevojshme lidhja me kabell.

Pse jo te mos e shoqeroni te gjithe kete me kokoshka te përgatitura ne shtepi nëpërmjet makinës se kokoshkave.

Dhe për super dembelet, shikoni kete drite me telekomandë pasi do të ishte bukur të shmangnit ngritjet dhe uljet nga divani për të fikur dritat.

Për meshkuj që punojne në zyrë

Në zyrë veshja e duhur është thelbësore. Dhuroji një veshje te përshtatshme psh një kostum formal (xhaketë dhe pantallona), ose akesesore si kravatë ose canten klasike.

Nëse qendron me ore te gjata perpara kompjuterit, dhuroji një karrige zyre, një tastierë ergonomike ose mouse.

Nëse zyra nuk eshte e pajisur, mund ti dhuroni nje makine kafe ekspresi. Dhe për të mbajtur pijet e ngrohta, mund ti dhuroni një ngrohese filxhani me USB.

Për ata që deshirojne të përdorin sa më pak të jetë e mundur wireless, një ide e mire janë adaptoret powerline, të cilat ju lejojnë të hyni në internet duke përdorur portat e Ethernetit nëpërmjet linjës standarde të energjisë dhe jo përmes wireless.

Dhe për harraqet, janë këto post-notes ne formën e Iphone.

Shikoni gjithashtu ide të tjera dhuratash per zyra.

Për meshkuj qe pelqejne arredimin

Ai është një njeri që i pëlqen te kete nje ambjent te bukur shtepie?
Një ide e mirë mund të jenë adesivet e murit ose piktura në kanavacë me panele.
Si thoni per nje set guresh shahu te gjithe prej kristali.
Nese eshte me shume tek klasikja, shikoni per, orë, kornizë, kalendare ose abazhur.
Dhe me siguri, do të jetë shumë i vëmendshëm ndaj pastërtise, kështu që nje fshesë me korrent robot mund të jetë një dhuratë shumë e mirëpritur.

Per te apasionuarit e kafese

Për të dashuruarit e kafes, mund të dhuroni një makinë kafeje, se bashku me nje set filxhanesh.

Për një njeri qe i ka te gjitha

I pelqen vera? Dhurojini një dekanter, një set gotash vere ose nje mbajtëse shishesh, se bashku me një shishe verë.

Gjithashtu mund ti beni dhurate edhe nje dron, një helikopter mini, ose nje aeroplan.

Nëse doni të bëni diçka jo te zakonshme, këtu është një orë muri me 24 orë ose një orë me zile që leviz nëpër shtëpi.

Ide dhuratash te minutës se fundit

Ju duhet urgjentisht nje dhuratë dhe nuk mund të prisni për dergesen? Futesh në një qendër të madhe tregtare dhe kryqezon gishtat, apo zgjidhni nje dhurate unisex, shikoni te gjitha idete.
Shiko gjithashtu 50 dhurata per meshkuj per krishtlindjen dhe vitin e ri, ide dhuratash per te dashurin & fejuarin Nuk dini se çfarë të shkruani në mesazhin e urimit, shikoni frazat më të mira të urimeve që ne kemi përzgjedhur për ju.