Gjetja e dhuratave dhe lodrave per femije ne vitin 2016 mund të jetë një detyrë mjaft e veshtire. Kete vit ne po ju a bejme më te lehtë. Ketu do të gjeni 30 dhurata per femije per Krishtlindje dhe Vitin e RI! Nga ato elektronike deri tek lodra me pellushe, dhurata e përsosur është vetëm një klik larg!

dhurata per femije per krishtlindje dhe vitin e ri

 

 

Kapiten Amerika Mburoje dhe Helmete

Avengeri i parë! Kapiten Amerika lufton për drejtësi me forcë mbinjerëzore, helmete dhe një mburojë te pathyeshëm! Ai është super ushtari i pare i Amerikës, duke luftuar pa frikë në anën e drejtësisë. Mund ta beni dhurata per femije per krishtlindje dhe vitin e ri.

 

 

 

 


Patrulla e Putrave

Festoni me qentë e shpëtimit te Patrulles se Putrave. Përfshin secilin prej tyre Skye, Rocky, Chase, Marshall, Rubble dhe Zuma se bashku me makinat. Seti perbehet nga12 cope . Patrulla e Putrave është gjithmonë e gatshme për veprim në shtepine tuaj.

 

 

 

 


 

Princeshe Elsa dhe Keshtjella

Bashkohuni me Anen dhe Olafin dhe shkoni per një vizitë në pallatin e bukur të Princeshë Elses për pak argëtim të ftohtë! Seti perbehet nga 316 pjese.

 

 

 

 Dinosauri T-Rex

Ata do t’ju tregojne disa nga skenat me të frikshme nga Bota Xhurasik me dinosaurin T-Rex. Po aq imponues si në film, mos u befasoni nëse ata përpiqen të ju trembin me të.

 

 

 


Pjeset e Trupit Te Njeriut 3D

Mësimi per pjeset e trupit te njeriut nuk ka qene ndonjehere me argetues se sa me kete loder. Ajo tregon se çfarë ndodh kur ju hani ushqim. Kujdes kur vendosni organet.

 

 


 

Roboti Transformers Optimus Prime

Nëse fëmija juaj ka pare filmin e fundit te Transformers atehere nuk do te gabonit me personazhin Optimus Prime. por me karakteristika të veçanta që e bejne te ndryshoje nga robot ne nje Kamion vetem me disa levizje.

 

 


Cante Shpine me Dinosaur

Kjo cante shpine jo vetëm që eshte e bukur, por është e forte dhe me nje madhësi te përshtatshme për ta mbajtur një fëmijë i vogël. Ata do ta duan shume! Kjo do ishte e mirepritur si dhurata per femije per krishtlindje dhe vitin e ri 2016.

 

 

 


 

Kokore Biciklete

Eshte e keshillueshme qe fëmijet të vendosin kokore gjate ngarjes se biçikletës dhe nese deshironi qe ata vertete te duken te vecante nga te tjeret, zgjidhni midis 4 modeleve qe ne ju ofrojme!

 

 Drite Banjo Me Shume Ngjyra

Nëse fëmija juaj nuk ka qejf te lahet atëherë mund të behet e vështirë për të gjetur mënyra për ta futur në vaskë. Kjo dritë do të bëjë sfiden tuaj më te lehtë! Drita është krejtësisht e papërshkueshme nga uji kështu që mund të zhytet dhe ngjyrat e dritës LED do te ndriçojne tërë banjon!

 

 

 


Bugatti Veyron 16C Galibier

Makina me e shpejte nga 0/100km per 3 sek. Nje dhurate qe do ta kishte zili dhe nje i rritur. Vjen ne kater ngjyra, E bardhe, blu, e kuqe dhe gri. Bejeni tuajen ketu.

 

 


 

Pistolete Loder me Topa Uji

Kjo eshte pistoleta me topa Uji vjen me 500 topa rezerve. Perpara se te gjuani duhet qe me pare topat plastike ti vendosni nje ene me uje 4 ore dhe me pas do te keni topat me uje brenda gati per qitje.

 

 Krijo Avjonin tend 3D

Krijoni mjetin tuaj ajror te preferuar me kete loje edukative me bashkim pjesesh.

 

 

 


 

Vezet e Dinosaurit

Vendosni vezët në ujë dhe mbas disa oresh do te çeli një dinosaur i vogël i cili do te rritet ngadalë. Nje loje e bukur dhe edukative për fëmijët të kuptojnë procesin e rritjes së kafshëve.

 

 Pikacu Loder Pellushi

Pikachu është një Pokemon topolak i mbuluar me gëzof të verdhë me dy vija horizontale kafe mbi kurrizin e vet. Ka një gojë të vogël, veshe të gjate me maja ngjyre të zeza, sy kafe, dhe dy rretha të kuq në faqet e saj. Nese eshte ky pershkrimi i sakte i asaj qe kerkoni qe kerkoni mund ta gjeni ketu. Kjo do ishte e mirepritur si dhurata per femije per krishtlindje dhe vitin e ri 2016.

 

 

 


Jasteke Ndricues

Jastëkët me drita LED jane moda me e fundit në dekorimin e shtëpisë dhe sidomos me festat ne prag kjo bëhet një zgjedhje si një dhuratë për të dashurit tuaj.
Fëmijët i duan këto jasteke në dhomën e tyre Pasi bëhen pjesë përbërëse e lumturisë së tyre të natës. Jasteket ndricues janë te perbërë nga poliestër/ pambuku dhe dritat LEDs brenda tyre punojne me bateri plotësisht të sigurta.

 

 8 SuperHeronjte Avenger Mini Figura

Femijet pelqejne personazhet e filmave e tyre te preferuar. Ketu keni rastin te merrni njeheresh 8 Super Heronj, Batman, Kapiten Amerika, Njeriu i Hekurt, Njeriu Merimange, Wolverine. Hulk.

 

 

 


 

Lojra me Ndertim

Kur fëmijët luajnë me blloqe ndërtimi ushtrojnë duart dhe të menduarit logjik, kjo është me të vërtetë e mirë për rritjen e tyre.

 

 

 


 

Jasteku Elefant

Elefanti prej Pellushi eshte jo vetem një loder e bukur dekorative per shtepine por sikurse shihet ne foto mund te kthehet dhe nje jastek te ngrohte teper i dashur per femijen tuaj.

 

 


Mikroskop Per Detyrat e Shtepise

Ky mikroskop arrin nga 100x-1200x zmadhim. E paisur me një dritë te fuqishme LED dhe çdo gjë të nevojshme për të mbledhur, etiketuar dhe pare mostra dhe objekte të vogla.

 

 

 

 


4 Kostume Superheronjsh

Kostumet e Superheronjve kesaj rradhe vijne ne 4 versione të ndryshme: Spiderman, Superman, Batman dhe Kapiten Amerika, sebashku me maskat perkatese në mënyrë që fëmija juaj të fsheh identitetin e tij plotesisht në superheroin e tij të preferuar. Ata janë të përshtatshme për femijet e moshës 3-8vjec. Kjo do ishte e mirepritur si dhurata per femije per krishtlindje dhe vitin e ri 2016.

 

 


Flutura Diellore

Vendoseni Fluturen Diellore jashtë, dhe shikoni si ajo do te fluturoje perreth, mundësuar vetëm me energji diellore. Një mënyrë e mirë për të filluar bisedën rreth energjisë diellore. Gjithashtu mund të përdoret në ambiente të mbyllura me një bateri.

 

 

 


Kamioni Monster 50Km/ore

Nje nga makina me telekomande me te shpejta e nxjerre nga Wltoys. Kater rrota aktive, sistem amortizimi antishok, Kontroll nga 100m largesi. Nje dhurate qe do te beje pervete femijet por pse jo dhe te rriturit.

 

 


 

Derrkuci Pepa

Derrkuci Pepa është jashtëzakonisht popullor. Në fakt, është e vështirë ti shpëtosh – shumica e fëmijëve kanë lojra me derrkucin Pepa ne Ipad apo i ndjekin në TV. Ketu keni versionin e minifigurave te gjithe familjes se Pepes.

 

 Tren Elektrik

Eksploroni dhomen me kete tren me bateri i pajisur me shina, nje ure dhe nje tunel. Pjesët janë të lehta per tu vendosur së bashku. Ky tren do t’ju ofroje orë te gjata argëtimi, dhe kur koha e luajtjes mbaron atehere i gjithe seti mund te vendoset perseri ne kuti.

 

 

 


Violina Gazmore

Kjo violine është nje dhurate e shelqyer për fëmijët e vegjël, të cilët nuk janë të rritur mjaftueshem për të mësuar se si të luajnë një instrument muzikor, por të cilët janë kurioz rreth muzikës. Instrumenti ka formen e një violinë të vërtetë dhe harku është ne madhësinë e duhur për duart e vogla te nje femije.

 

 

 


 

Dragoi Pa Dhembe

Filmi me kartona Si te trajnojme Dragoin u be nje hit i menjëhershëm si për prindërit dhe fëmijët. Ketu keni versionin prej pellushi te ketij personazhi shume te dashur per femije.  Kjo do ishte e mirepritur si dhurata per femije per krishtlindje dhe vitin e ri 2016.

 

 


 

Ora Patate

Dy Patate ju lejojne të gjeneroni energji elektrike të mjaftueshme për të mbajtur ne pune një orë dixhitale. Vendosni elektrodat e zinkut dhe të bakrit në patate per te shkatuar reaksion oksidimi i cili konvertuar në tension të ulët. Mund ta provoni edhe ne fruta si molla, portokalli, limon etj. Për moshat 14+.

 

 


 

Helikopter me Telekomande

Ky helikopter me telekomandë me 3 kanale përmban një xhiroskop stabilizator për nje fluturim me te kontrolluar. Kohe fluturimi 9Min. Mundesi zgjedhje midis ngjyrave blu dhe te kuqe.

 

 


 

Stilolapsi Me Korent

Disa shaka klasike nuk vjetrohen kurre. Lereni stilolapsin ne dhomen, zyren apo ne tavolinen e shkolles dhe prisni te gajaseni nga reagimet. Stilolapsi leshon rryme elektrike kur shtypet butoni per te shkruar. Kjo do ishte e mirepritur si dhurata per femije per krishtlindje dhe vitin e ri 2016.

 

 


 

30 Dhurata Krishtlindje dhe Vitin e RI Per Femije